• Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego

• Najważniejsza zmiana to :

1. W grupie może przebywać maksymalnie 25 dzieci,

2. Powierzchnia każdego pomieszczenia przeznaczonego na zbiorowy pobyt od 3 do 5 dzieci powinna wynosić    co  najmniej 16 m ; w przypadku liczby dzieci większej niż 5 powierzchnia ulega odpowiedniemu zwiększeniu na każde kolejne dziecko, z tym że :

a) powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko wynosi co najmniej 2 m2, jeżeli czas pobytu dziecka nie przekracza 5h,

b) powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko wynosi co najmniej 2,5 m2, jeżeli czas pobytu dziecka przekracza 5 h dzienne lub jest zapewniane leżakowanie.

Poniżej link do pełnej treści dokumentu.

Małgorzata Brzoska