• ZBIÓRKA NA POWODZIAN

W związku z wydarzeniami ostatnich dni i faktem, że południowa Polska zmaga się ze skutkami długotrwałych i intensywnych opadów deszczu, a w niektórych miejscowościach wystąpiły podtopienia i powodzie Prezydent Miasta Katowice ogłosił, że  rozpoczęto zbiórkę artykułów dla powodzian.

Zbierane są następujące produkty:

✅ woda mineralna butelkowana, napoje

✅ żywność długoterminowa

✅ środki czystości

✅ środki higieny osobistej

-UWAGA! Nie jest prowadzona zbiórki odzieży

Rzeczy można przywozić do punktów:

- ul. Pocztowa 5, od 7:30 do 20:00

- ul. Świdnicka 35a, od 7:30 do 20:00 (Terenowy Punkt Pomocy Społecznej nr 7)

• SPOTKANIE RADY RODZICÓW

odbędzie się 9.09.2024 o godzinie 16.00 w pokoju nauczycielskim sala nr 25. Serdecznie zapraszam przedstawicieli każdej grupy

Małgorzata Brzoska

dyrektor przedszkola nr 32 w Katowicach

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 – życzenia i list Minister Edukacji

• 30.08.2024

Minister Edukacji Barbara Nowacka przygotowała nagranie z życzeniami dla uczniów i uczennic z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz skierowała list do dyrektorów i pracowników szkół i placówek, nauczycieli, uczniów, rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025. Zapowiedziała w nim najważniejsze zmiany, jakie czekają na członków szkolnych społeczności od 1 września.

Szefowa resortu edukacji podkreśliła w liście, że zmiany, które dotychczas wprowadziło ministerstwo – w tym przede wszystkim uszczuplone podstawy programowe – to wstęp do właściwej reformy planowanej przez MEN na rok 2026.

Od dziś zarówno nauczyciele, jak i uczniowie będą mogli spokojniej, bardziej wnikliwie zapoznawać się z zagadnieniami poruszanymi na szkolnych zajęciach. Młodzież zyska czas na poszerzanie swoich zainteresowań czy zacieśnianie rówieśniczych relacji, a Państwo, Szanowni Rodzice, przestrzeń do budowania rodzinnych więzi

– zaznaczyła Barbara Nowacka.

Odciążenie wszystkich członków szkolnej wspólnoty ma dodatkowy wymiar.

[…] jestem przekonana, że tworzenie szkolnej społeczności warunków do wszechstronnego rozwoju to istotny krok na drodze do zbudowania nowoczesnego, a przede wszystkim efektywnego systemu oświaty. Szkoły tworzonej w oparciu o najwyższe standardy edukacyjne, trwałe relacje łączące kuratorów, dyrektorów, dydaktyków, rodziców, jak również dialog z instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi. Miejsca bezpiecznego, otwartego i przyjaznego; takiego, do którego chce się wracać każdego dnia

– dodała Minister Edukacji.

Istotną kwestią pozostaje też włączenie uczennic i uczniów do debaty o przyszłości polskiej edukacji. Minister Barbara Nowacka wskazała, jak ważne jest uczynienie słyszalnym głosu ludzi młodych w sprawach, które dotyczą ich bezpośrednio. Świadomość praw przysługujących młodzieży szkolnej to, zdaniem Szefowej resortu, szczególny krok na drodze budowania dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego.

Kolejnym krokiem jest zapewnienie dydaktykom należnego szacunku w społeczeństwie.

Szanowne Nauczycielki, Szanowni Nauczyciele, nieustannie przyglądam się najlepszym rozwiązaniom dotyczącym pragmatyki tego szczególnego zawodu, a zwłaszcza regulacjom odnoszącym się do Państwa roli w oświacie. Poczucie satysfakcji z codziennej pracy to również godne warunki finansowe. Dlatego zapewniam, iż ustalone w styczniu 2024 roku 30- i 33-procentowe podwyżki Państwa pensji są jedynie początkiem procesu koniecznych zmian w tym obszarze.

Nie zabrakło oczywiście życzeń dla wszystkich członków szkolnej społeczności:

U progu nowego roku szkolnego Dyrektorkom i Dyrektorom, Nauczycielkom i Nauczycielom, Pracownikom szkół i placówek oświatowych, Uczennicom i Uczniom, Rodzicom i całej społeczności szkolnej — życzę wielu inspiracji do działania, radości z osiągnięć, a ponadto odwagi w realizacji zawodowych planów oraz osobistych zamierzeń.