• SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD DNIA

GODZINY

CZYNNOŚCI

6:00 – 8:00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy służąc realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci lub proponowane przez nauczyciela. Kontakty indywidualne z rówieśnikami i nauczycielem.

8:00 – 8:30

Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci lub inspirowane przez nauczyciela, praca indywidualna z dzieckiem.

8:30 – 8:45

Zabawy integrujące grupę, zabawy kołowe,  ćwiczenia artykulacyjne, zabawy ruchowe  muzyczno-ruchowe. Ćwiczenia poranne.

8:45 – 9:00

Czynności porządkowo – higieniczne.

Przygotowanie do śniadania.

9:00 – 9:30

Śniadanie.

9:30 – 9:50

Zajęcia zintegrowane w sali i na powietrzu,  kierowane i nie kierowane  prowadzone wg planów miesięcznych oraz koncepcji planu daltońskiego  zgodnie  z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Zbieram – poszukuję – badam” autorstwa Doroty Dziamskiej i Marzeny Buchnat, wyzwalający wieloaspektową aktywność  dzieci w czterech  sferach jego  rozwoju: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

9:50 – 10:00

Czynności porządkowo - higieniczne.

10:10 – 10:15

Drugie śniadanie, zabiegi higieniczne po posiłku.

10:15-11:15

Zabawy  dowolne i spontaniczne przy niewielkim  udziale nauczyciela, oparte na inicjatywie i samodzielności dziecka. Gry ruchowe w sali gimnastycznej lub w sali grupowej. Zabawy wg określonych reguł, dobrowolnie podejmowane przez dzieci, wyznaczone przez różne kierunki ich aktywności.

Zabawy spontaniczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne, gry, zabawy stolikowe, rysowanie na temat dowolny.

11:15 – 11:30

Czynności porządkowo - higieniczne.  Przygotowanie do posiłku.

11:30 – 12:00

Obiad. Kulturalne zachowanie przy stole, preferowanie zdrowego odżywiania, nie marnowania żywności.  Zabiegi higieniczne po posiłku.

Przygotowanie do odpoczynku.

12:00 – 13:45

Leżakowanie – słuchanie muzyki relaksacyjnej, wyciszenie.

13:45 – 14:00

Spokojne, przyjazne wybudzanie się. Zabiegi higieniczne w łazience.

14:00 – 14:30

Podwieczorek. Zabiegi higieniczne po posiłku.

14:30 – 15:00

Rozmowy indywidualne, zabawy spontaniczne.

Rozchodzenie się dzieci.