• SYSTEM MOTYWOWANIA

• System motywowania obowiązujący w Miejskim Przedszkolu nr 32 w Katowicach

zmierza  do wyposażania  naszych wychowanków  w bagaż norm, zasad postępowania pomocnych w życiu przedszkolnym  jak i późniejszym.   Do podstawowych zadań naszej placówki  w zakresie kształtowania podstawowych wartości życiowych należy:

1. Stwarzanie dzieciom warunków do poznania samego siebie

2.Pomaganie dzieciom w dostrzeganiu pozytywnych wartości,

3.Inspirowanie dzieci do poszukiwania własnych wartości

4. Pogłębianie motywacji odnośnie  podejmowania pozytywnych decyzji

5.Stwarzanie dzieciom warunków do poznawania  swych mocnych stron

W całokształcie naszej pracy na pierwszym miejscu stawiamy DZIECKO - jego dobro, zgodnie z ideą pedagogiki bezpośrednio skierowanej na dziecko, jego potrzeby i spontaniczność.

Spełniamy zadania dydaktyczne opiekuńcze, wychowawcze zgodnie z podstawą programową.

Wspomagamy wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. W swojej działalności wychowawczo – opiekuńczej kierujemy się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka . Pełnimy funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze rodziców.

Obowiązujące w naszym przedszkolu  zasady  wychowania  to wyraźnie określone normy postępowania wychowawcy, regulujące interakcje między nim, a wychowankiem.

• zasada zobiektywizowanej akceptacji [każdy wychowawca  akceptuje swojego wychowanka takim, jakim on jest],
          • zasada indywidualizacji [poziom wymagań w stosunku do konkretnego dziecka   dostosowujemy  do jego możliwości],
          • zasada zgodności kierunków działania podmiotów wychowawczych [ujednolicenia wszystkich działań wychowawczych nauczycieli i rodziców sprzyja wychowaniu],
          • zasada wysokich wymagań, z jednoczesnym poszanowaniem godności osobistej wychowanka [  wychowawcy   traktują każdego  wychowanka z  poszanowaniem  jego osobowości i poczucia własnej godności],
          • zasada adekwatności zastosowanych form oddziaływania wychowawczego.