SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE 4

GODZINY

CZYNNOŚCI

7:00 – 8:00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy służąc realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Kontakty indywidualne z rówieśnikami i nauczycielem.

8:00 – 8:30

Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci lub inspirowane przez nauczyciela, praca indywidualna z dzieckiem.

8:30 – 8:45

Zabawy integrujące grupę, zabawy kołowe,  ćwiczenia artykulacyjne, zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne.

8:45 – 9:00

Czynności porządkowo - higieniczne wg obowiązującej procedury sanitarnej. Przygotowanie do śniadania.

9:00 – 9:30

Śniadanie – doskonalenie umiejętności estetycznego i kulturalnego spożywania posiłku oraz poprawnego zachowania się przy stole.

9:30 – 10:15

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą - kierowane i nie kierowane  w formie zespołów zadaniowo – zabawowych wg koncepcji

F. Froebla oraz technik C. Freineta.

10:15 – 11:30

Zabawy dowolne w sali służąc realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci.  Zabawy na świeżym powietrzu, spacery, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe, zabawy ruchowe z określonym elementem ruchu.

11:30 – 12:00

Czynności samoobsługowe - higieniczne wg obowiązującej procedury sanitarnej. Przygotowanie do posiłku.

12:00 – 12:30

Obiad. Doskonalenie umiejętności estetycznego i kulturalnego spożywania posiłku oraz poprawnego zachowania się przy stole, preferowanie zdrowego odżywiania, nie marnowania żywności.

12:30 – 12:45

Relaks, odpoczynek, słuchanie bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych w formie audiobooków, ćwiczenia ortofoniczne, paluszkowe, masażyki relaksacyjne, itp.

12:45 – 13:45

Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających twórczości plastycznej , muzycznej, ruchowej, werbalnej dzieci – rozwijanie kompetencji kluczowych, obserwacja pedagogiczna.

13:45 – 14:00

Czynności samoobsługowe i  higieniczne wg obowiązującej procedury sanitarnej, przygotowanie do posiłku.

14:00 – 14:30

Podwieczorek. Zabiegi higieniczne po posiłku.

14:30 – 16:00

Zabawy zorganizowane, dowolne z inicjatywy dzieci, ćwiczenia indywidualne dostosowane do potrzeb  i możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne zespołowe i  indywidualne. Rozchodzenie się dzieci.