• SPOTKANIA Z EKSPERTAMI- jak ciekawie spędzić czas

    • Zabawy dla dzieci w domu – 10 propozycji na spędzenie czasu

     https://www.nebule.pl/zabawy-dla-dzieci-w-domu/

     ..................................................................................................................................................................

     Zabawy dla dzieci w domu - 15 propozycji zabaw bez telewizora

     .......................................................................................................................................

     Ponad 50 pomysłów na zabawy w domu z dziećmi

     https://www.mamawdomu.pl/2020/03/zabawy-w-domu.html

      ....................................................................................................................................

     Zespół Podróżników Poznajemy Świat PROPONUJEZespół Podróżników Poznajemy Świat

     https://www.facebook.com/pg/warsztatypoznajemyswiat/community/

      
     Prezent - Podróżniczy Pakiet STOP Nudzie
     Czas trwania jest zróżnicowany · Bezpłatnie
     Pobierz: https://mailchi.mp/poznajemyswiat/pakietstopnudzie W naszym "Pakiecie" znajdziesz: gry, kolorowanki i przepisy kulinarne inspirowane egzotycznymi podróżami. Gwarantujemy: - Twoje Dziecko mądrze spędzi kilka godzin, podróżując z nami, Podróżnikami. - Poczujesz odprężenie, bo przez chwilę nie usłyszysz zdania "nudzi mi się". - Wesprzesz rozwój swojego Dziecka i rozbudzisz jego ciekawość świata. - Dasz Dziecku szansę być Odkrywcą. - Spędzisz radosne chwile, gdy Dziecko podzieli się z Tobą tym, czego się dowiedziało o innych krajach i kulturach.

     ------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Bajka Pana Kleksa – spotkanie nauki z zabawą w Katowicach

     bajka pana kleksa centrum sala zabaw dla dzieci atrakcje katowice
     Pomimo tego, że opowieść, jaką jest Akademia Pana Kleksa, raczej będzie kojarzona przez rodziców maluchów niż same dzieci – to duch tego wielkiego profesora nadal jest żywy. Bajka Pana Kleksa to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc w okolicy Katowic, a odwiedzenie tego centrum zabawy i nauki jest niezwykle inspirująca dla rodziców i ich pociech!

     Katowicka Bajka Pana Kleksa to miejsce zbudowane po zainspirowaniu się postacią niemal legendarnego Ambrożego Kleksa, stworzonego przez Jana Brzechwę. Została ono otworzone na terenie dawnej fabryki porcelany w Katowicach na ulicy Porcelanowej 23. Cały kompleks został podzielony aż na kilka całkowicie różnych stref i podstref tematycznych, pozwalający na zróżnicowaną zabawę. Miejsce to jest dostosowane do każdego, niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej.

     Zabawa w Bajce Pana Kleksa

     Po zakupieniu biletu w kasie i zostawieniu wszystkich niepotrzenych przedmiotów w szatni wchodzimy do pierwszej strefy głównej, jaką jest “Kraina Szpaka Mateusza”. Jest ona zainspirowana utworem i filmem o tym samym tytule. W jej skład wchodzą dwie niezwykle ciekawe podstrefy. W Kuchni Pana Kleksa zmierzymy się z zadaniami z zakresu kulinarni i artystycznych, podczas gdy w Psim Raju nie tylko poznamy wiele ciekawostek i historii na temat naszych poczciwych czworonogów, ale też swobodnie poszalejemy!

     centrum nauki zabawy Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (2)

     Królestwo Bajdocji to miejsce dedykowane filmowi “Podróże Pana Kleksa” i podzielona jest na mniejsze przestrzenie, a są nimi:

     • Bajdocja
     • Apolinary Baj; statek Ambrożego Kleksa
     • Abecja, będąca podwodnym światem władanym przez królową Abę.

     Krolestwo Bajdocji Katowice Bajka Pana Kleksa opinie atrakcje ceny

      

     To królestwo to wprost idealne miejsce na poznanie pojęć związanych z geografią w ciekawy i niespotykany dotąd sposób. Poza tym dzieci mogą tutaj rozwijać umiejętności manualne wraz ze swoimi rodzicami, takie jak wiązanie węzłów czy stawianie żagli! Odkrywanie świata wcale nie musi kojarzyć się z globusem czy mapą!sala zabaw Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (3)

     Planeta Fantazja zainspirowana filmem “Pan Kleks w Kosmosie” to niezwykle ciekawy sposób na zapoznanie się z przestrzenią kosmiczną. Po wejściu na statek kosmiczny Voltan II dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Układu Słonecznego, ale też refleks czy zwinność. Poza tym, po rozgoszczeniu się w fotelu Wielkiego Elektronika, znany ze wspomnianego filmu robot Silver sprawdzi naszą wiedzę z zakresu odkryć kosmicznych!

     Bajka Pana Kleksa Katowice opinie atrakcje (1)

     Ostatni Rezerwat Przyrody to przestrzeń pozwalająca na poznanie niezwykłego świata zwierząt i roślin. Dzięki takiej dawce wiedzy każdy rodzic i jego dziecko będzie czuł się znacznie bardziej świadomym mieszkańcem naszej planety! To tutaj odbierzecie także nagrody za przedmioty znajdowane w trakcie całej wycieczki po świecie Pana Kleksa!

     bajka pana kleksa katowice atrakcje dla dzieci

     Jeśli jednak obawiacie się, że zgłodniejecie w trakcie zabawy, lub też wasze dzieci poczują się spragnione — w tej samej strefie znajduje się Kawiarnia Meluzyna. To właśnie tam będziecie mogli nie tylko napić się aromatycznej kawy czy innych napojów, ale tez skosztować jednego z pysznych ciast. Wszystkie słodkości są nie tylko pyszne, ale tez wykonywane z naturalnych składników… a po szybkim posileniu się, można szybko wrócić do jednej z wybranych stref!

     Sprawdź również:
     Katowice – atrakcje dla dzieci

     Misją, jaka przyświeca Bajce Pana Kleksa, jest zainspirowanie dzieci i ich rodziców nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do wzięcia udziału w szeregu ciekawych aktywności, rozbudzających kreatywność i nieszablonowe myślenie. Pan Kleks byłby na pewno z was dumny!

     Godziny otwarcia Bajki Pana Kleksa Katowice:

     poniedziałek — piątek 9:00 – 19:00

     sobota — niedziela 10:00 – 20:00

     Ceny biletów:

     Zakup biletów do Bajki Pana Kleksa możliwy jest jedynie drogą online.

     bilet normalny: 29 – 35  zł

     bilety ulgowy: 25 – 29 zł

     bilet rodzinny 2+2: 98 – 118 zł

     bilet dla dodatkowego dziecka – 19 zł

      

      

      

      

      

      

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole nr 32 w Katowicach
   • mp32katowice@interia.pl
   • mp32katowice@interia.pl
   • (32) 251-58-74; 797447200; 797447300;
   • Miejskie Przedszkole nr 32 w Katowicach, ul. Szopienicka 29
 • Galeria zdjęć

   brak danych