• PROJEKT: SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONKĄ

• Światowy Dzień Seniora - MODUŁ I

W Dniu Seniora zaprezentowaliśmy swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
          Powiedzieliśmy wierszyk o jesieni oraz przedstawiliśmy piosenkę jesienną z wykorzystaniem BumBum rurek. Goście byli zachwyceni, otrzymalismy brawa i słodkości.

Światowy Dzień Mycia Rąk - MODUŁ II ZDROWIE.

Każdy starszak dobrze wie jak prawidłowo umyć ręce swe!
          Dobrze namydlimy ręce, szorujemy je w łazience,
          później szybko je płuczemy, wodą wcale nie chlapiemy.
          W ręcznik wycieramy ręce, takie zasady panują w łazience!

Wzięliśmy udział w Światowym Dniu Mycia Rąk i przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce.
          W naszej sali zrobimiśmy eksperyment z farbą i sprawdziliśmy czy potrafimy dokładnie myć ręcę i czy sama woda zmyje cały brud. Wnioski były następujące, aby dobrze umyć ręcę potrzebne jest mydło i prawidłowy sposób mycia rąk, dzięki temu nasze ręce były czyściutkie.

Poznaliśmy bohaterkę programu Małpkę Iwonkę, rozmawialiśmy o byciu dobrym, życzliwym i pomocnym. Wspólnie zrobiliśmy Gaj Życzliwości, w którym zamieszkała Małpka Iwonka.

Odbiorca działań projektowych: Dzieci z przedszkoli, uczniowie klas I-III, uczniowie klas I-III i przedszkoli szkół polskich za granicą, uczniowie/ wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, wychowankowie świetlic szkolnych.

Czas trwania projektu: wrzesień/pażdziernik  2023 do czerwiec 2024

PROJEKTY EDUKACYJNE , INNOWACJE

Czas trwania projektu: wrzesień/pażdziernik  2023 do czerwiec 2024.

CELE PROJEKTU:

kształtowanie postaw szlachetności,

kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie,

rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne,

integracja zespołu przedszkolnego/klasowego

OPIS PROJEKTU:

Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. W poszczególne dni będzie tłumaczyła, jak być grzecznym, jak żyć zdrowo, jak żyć w zgodzie z naturą.

Projekt składa się z trzech modułów tematycznych:

I Moduł SZLACHETNOŚĆ

II Moduł ZDROWIE

III Moduł PRZYRODA

Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny.

Projekt uwrażliwia na :

Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangazowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

CELE PROJEKTU:

kształtowanie postaw szlachetności,