• PROJEKT: SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONKĄ

• Światowy Dzień Seniora - MODUŁ I

W Dniu Seniora zaprezentowaliśmy swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
          Powiedzieliśmy wierszyk o jesieni oraz przedstawiliśmy piosenkę jesienną z wykorzystaniem BumBum rurek. Goście byli zachwyceni, otrzymalismy brawa i słodkości.

Światowy Dzień Mycia Rąk - MODUŁ II ZDROWIE.

Każdy starszak dobrze wie jak prawidłowo umyć ręce swe!
          Dobrze namydlimy ręce, szorujemy je w łazience,
          później szybko je płuczemy, wodą wcale nie chlapiemy.
          W ręcznik wycieramy ręce, takie zasady panują w łazience!

Wzięliśmy udział w Światowym Dniu Mycia Rąk i przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce.
          W naszej sali zrobimiśmy eksperyment z farbą i sprawdziliśmy czy potrafimy dokładnie myć ręcę i czy sama woda zmyje cały brud. Wnioski były następujące, aby dobrze umyć ręcę potrzebne jest mydło i prawidłowy sposób mycia rąk, dzięki temu nasze ręce były czyściutkie.

Poznaliśmy bohaterkę programu Małpkę Iwonkę, rozmawialiśmy o byciu dobrym, życzliwym i pomocnym. Wspólnie zrobiliśmy Gaj Życzliwości, w którym zamieszkała Małpka Iwonka.

30 stycznia 2024  "Dzień bez Opakowań Foliowych"

Dziś znów zawitała do nas Małpka Iwona, w celu zrealizowania zadania z Modułu Przyroda. Zapoznała nas z treścią opowiadania, w którym ukazała jakie pułapki związane z opakowaniami foliowymi czyhają na ptaki i morskie zwierzęta, a także ludzi i nasze środowisko. Obejrzeliśmy również film edukacyjny który zwrócił naszą uwagę na problemy związane z plastikowymi odpadami oraz zachęcił nas do podejmowania bardziej ekologicznych wyborów. Na podsumowanie wykonałyśmy plakat prezentujący jakie opakowania wybierać zamiast plastikowych.

22 marca obchodziliśmy "Światowy Dzień Wody"  w ramach projektu SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ wysłuchaliśmy historii "Jednej srebrnej kropelki" H. Bechlerowej.  Dowiedzieliśmy się na czym polega obieg wody w przyrodzie, do czego na co dzień wykorzystujemy wodę i jak my możemy ją oszczędzać. W kąciku badawczym wykonaliśmy wodne eksperymenty.

MODUŁ II ZDROWIE.

8 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy "Światowy Dzień Zdrowia"  podczas którego uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panie pielęgniarki. Już wiemy jak należy dbać o zdrowie!

22 kwietnia 2024 r. w naszym przedszkolu świętowano "Światowy Dzień Ziemi". Przedszkolaki rozpoczęły dzień od multimedialnej podróży, której bohaterką była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o naszej planecie, dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały wspólny plakat pt. „NASZE MAŁE DŁONIE MOGĄ ZMIENIĆ ŚWIAT”

II MODUŁ ZDROWIE

7.05.2024 SPOTKANIE EDUKACYJNE w RAMACH PROJEKTU PROGRAM PROFILAKTYCZNY ZAPOBIEGANIA PRÓCHNICY U DZIECI

II MODUŁ ZDROWIE

22.05.2024 spotkanie edukacyjne - BEZPIECZNE WAKACJE  z udziałem policjantów  z Komisariatu V Policji

PODSUMOWANIE PROJEKTU

PO WYSŁANIU FORMULARZA PODSUMOWUJĄCEGO REALIZACJĘ PROJEKTU otrzymaliśmy

Certyfikat ukończenia projektu „SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAPKĄ IWONKĄ",

który przebiegał pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Odbiorca działań projektowych: Dzieci z przedszkoli, uczniowie klas I-III, uczniowie klas I-III i przedszkoli szkół polskich za granicą, uczniowie/ wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, wychowankowie świetlic szkolnych.

Czas trwania projektu: wrzesień/pażdziernik  2023 do czerwiec 2024

PROJEKTY EDUKACYJNE , INNOWACJE

Czas trwania projektu: wrzesień/pażdziernik  2023 do czerwiec 2024.

CELE PROJEKTU:

kształtowanie postaw szlachetności,

kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie,

rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne,

integracja zespołu przedszkolnego/klasowego

OPIS PROJEKTU:

Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. W poszczególne dni będzie tłumaczyła, jak być grzecznym, jak żyć zdrowo, jak żyć w zgodzie z naturą.

Projekt składa się z trzech modułów tematycznych:

I Moduł SZLACHETNOŚĆ

II Moduł ZDROWIE

III Moduł PRZYRODA

Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny.

Projekt uwrażliwia na :

Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangazowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

CELE PROJEKTU:

kształtowanie postaw szlachetności,