• ŻYCZENIA

     • Drodzy Rodzice    z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia miłości i wszelkiego dobra.

      Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście, pomyślność.  Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń.

      Życzymy Wam aby wszystkie dni w nadchodzącym 2022 roku

      były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość 

      społeczność MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 32 w Katowicach

    • KOLĘDOWANIE 2021
     • KOLĘDOWANIE 2021

     •  17 grudnia 2021

      odbył się kolędowy korowód ulicami naszej dzielnicy.

      W imieniu całej społeczności przedszkola  wzięły w nim udział dzieci  z GRUPY 4 (najstarszej).

      Wraz z panią dyrektor przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnione sklepy , śpiewały kolędy, wręczały przygotowane stroiki i składały życzenia. Serdecznie pozdrawiali nas mieszkańcy, którym życzyliśmy WESOŁYCH ŚWIĄT

      i POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU!

      Jak na tradycję kolędową przystało otrzymaliśmy słodkie upominki, za które wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

      Otrzymane dary zostały podzielone na wszystkie grupy , dzieci spałaszują je podczas poniedziałkowych spotkań świątecznych .

      Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia w galerii albumu fotograficznego

       

     • Szanowni Państwo

     • uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.   Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.  Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.  Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.  W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.  W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11  Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:  mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie , na profilu #SzczepimySię,  a także pod numerem infolinii 989.  Z wyrazami szacunku  Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki

       

     • Nasze bombki na choince w centrum Katowic

     • Na rynku naszego miasta obok Rawy zgodnie z tradycją stoją już ogromne choinki.

      Dekorują je mieszkańcy Katowic oraz przedszkolaki i uczniowie z katowickich przedszkoli i szkół.

      W tym publicznym przedsięwzięciu wzięli  udział najstarsi przedszkolacy z grupy 4.

      Wg własnego pomysłu,  chętne dzieciaki przyozdobiły   styropianowy szkielet dostarczony z Urzędu Miasta, Dziewczynki stworzyły pokaźnych rozmiarów efektowne święteczne kule, które wiszą  na katowickiej choince. Gratulujemy ! Efekt wspaniały! Gdy odwiedzicie KATOWICKI JARMARK ŚWIĄTECZNYkoniecznie poszukajcie naszych bombek. 

      Choinki stoją nad rzeką Rawą za napisem KATOWICE.

       


       

    • 6 i 7 grudnia 2021
     • 6 i 7 grudnia 2021

     • SPOTKANIA  ZE ŚW. MIKOŁAJEM

      6 GRUDNIA 2021 odwiedził nasze przedszkole  biskup MIKOŁAJ zwany świętym. 

      Odwiedził   grupy 1, 2 i 4 wszędzie   był mile widzianym gościem. Przedszkolaki pełne przejęcia przedstawiały się i odpowiadały na pytania i obiecywały być grzecznymi . Każda grupa zaprezentowała piosenkę  i otrzymała worek z niespodziankami. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa.

      Wyjatkowo dla grupy 3 św. Mikołaj zostawił prezenty i ukrył gdzieś w przedszkolu.  Zadaniem przedszkolaków z tej grupy było je znaleźć - wielkie szukanie odbyło się 7 grudnia 2021. Poszukiwania zakończyły się sukcesem : dzieciaki prezenty znalazły!

      Atmosfera każdego spotakania była wspaniała!

      DZIĘKUJEMY !  zwłaszcza pomocnikom Mikołaja ( proboszczowi Parafii św. Anny w Nikoszowcu oraz radzie rodziców MP 32) bez których ten dzień nie był by taki magiczny .

       

    • GRUDNIOWE NOWINKI- UROCZYSTOŚCI
     • GRUDNIOWE NOWINKI- UROCZYSTOŚCI

     • W GRUDNIU W NASZYM PRZEDSZKOLU:

      PRZEDSZKOLAKI    WYCZEKUJĄC PRZYBYCIA Św. MIKOŁAJA robią laurki , przygotowują poczęstunek dla reniferów i MIKOŁAJA  i  śpiewają:

      "Mój kochany Mikołaju , cały rok czekałem , byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem."

      SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM ODBĘDZIE SIĘ 6 GRUDNIA 2021

       

      20 GRUDNIA BĘDZIEMY WSPÓLNIE KOLĘDOWAĆ , SKŁADAĆ SOBIE ŻYCZENIA

      W TYM DNIU W KAŻDEJ GRUPIE  ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY OBIAD ŚWIĄTECZNY

      (prosimy o  stroje wizytowe)

       

   • 27.10.2021  w przedszkolu mieliśmy uroczystość

    DZIEŃ KUNDELKA  – nieformalne polskie święto kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów .

    W tym dniu w kazdej grupiepoznając śiat kundelka , rozmawialśmy o psiakach, psinkach, pieskach , wykonywali prace plastyczne i wspaniale bawiliśmy się.

    Celem tych działań było:

    • Uwrażliwienie dzieci  na potrzeby zwierząt.
    • Poznawanie obowiązków jakie spoczywają na  właścicielu czworonogów.
    • Zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.
    • Ukazanie uczuć i emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.

     ...

  • Galeria zdjęć

    brak danych