• Uroczystości grupowe
     • Uroczystości grupowe

     • Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych i ich rodziców.

      W NASZYM PRZEDSZKOLU 25.11.2020 OBCHODZIMY

      DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w każdej grupie.

      Fotorelacje.... wkrótce!                                                                              Wasz reporter BS

      Święto Misia i jego bohater

      Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów. Dość wymienić kilka najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek czy Miś Paddington. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Nic więc dziwnego, że ta ponadczasowa zabawka uczczona została ustanowionym świętem. Nikt z nas nie ma przecież nic przeciwko celebrowaniu okoliczności, jaką jest Międzynarodowy Dzień Misia. 

       

    • 20 LISTOPADA 2020
     • 20 LISTOPADA 2020

     • świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      Idea Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. 

      Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna.

      Bierzemy udział  w akcji

      „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – Pomoc dla Jemenu”

      20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Sprawdź, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

       

       

    • ODBIERANIE DZIECI
     • ODBIERANIE DZIECI

     • DRODZY RODZICE

      Aby usprawnić odbieranie dzieci z przedszkola z uwagi na jesienne warunki oraz zbliżającą się zimę

      PROSIMY

      przy odbiorze dziecka podchodzić pod drzwi wejściowe .

      ułatwi to szybsze rozpoznanie osoby odbierającej dziecko i szybsze wołania dziecka do szatni przez osoby dyżurujące

       dyrektor i personel  MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 32

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     •  

      10    LISTOPADA  2020

      UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

      KAŻDY PRZEDSZKOLAK W SWOJEJ GRUPIE OBEJRZAŁ krótki  film  animowanym dla najmłodszych  ...

      FILMIK EDUKACYJNY- POLSKIE SYMBOLE NARODOWE  w którym dowiedziały się:  Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują kolory naszej flagi :czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?  

      GRUPY STARSZE POZNAŁY   KATECHIZM POLSKIEGO DZIECKA W.Bełza

      — Kto ty jesteś?   — Polak mały.

      Tradycyjnie jak co roku najstarsza grupa o 11.11 odśpiewała hymn.

    • Bezpłatna wystawa na setną rocznicę odzyskania niepodległości
     • Bezpłatna wystawa na setną rocznicę odzyskania niepodległości

     • Wystawa „Tak powstawała Niepodległa”

      listopad 2020

      Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej wystawy poświęconej osiągnięciom odrodzonej Polski w latach 1918-1939, którą przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” na setną rocznicę odzyskania niepodległości.

      Wystawę można pobrać ze strony

      https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/tak-powstawala-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania

       W tym roku Święto Niepodległości będziemy obchodzić w warunkach pandemii. Dlatego większość aktywności i wydarzeń związanych z uczczeniem odzyskania niepodległości zostanie przeniesiona do przestrzeni wirtualnej. Jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i wszystkich chcących uczcić Święto Niepodległości zapraszamy do wykorzystania na swoich stronach internetowych bezpłatnej wystawy, którą Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poświęcono ją walce o wolność i powrotowi Państwa na mapę Europy po 123 latach niewoli oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” została pomyślana jako materiał popularnonaukowy, na który składa się 11 plansz przedstawiających wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości, oraz osiągnięcia II RP: „Walka o polską tożsamość do 1918 roku”, „Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918″, „Polska mozaika”, „Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości”, „Wyzwania systemu edukacji”, „Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku”zapraszamy

   • 27.10.2021  w przedszkolu mieliśmy uroczystość

    DZIEŃ KUNDELKA  – nieformalne polskie święto kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów .

    W tym dniu w kazdej grupiepoznając śiat kundelka , rozmawialśmy o psiakach, psinkach, pieskach , wykonywali prace plastyczne i wspaniale bawiliśmy się.

    Celem tych działań było:

    • Uwrażliwienie dzieci  na potrzeby zwierząt.
    • Poznawanie obowiązków jakie spoczywają na  właścicielu czworonogów.
    • Zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.
    • Ukazanie uczuć i emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.

     ...

  • Galeria zdjęć

    brak danych