• Program ekologiczny ˝Kubusiowi Przyjaciele Natury˝ we wszystkich  przedszkolach w Polsce - Aktualności - Chybie - Oficjalny Portal Gminy

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. .

Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

Podczas  działań edukacyjno - wychowawczych Dzieci z Grupy 2 będą realizowały zaplanowane aktywności .

PODSUMOWANIE  PROGRAMU KUBUSIOWI PRZYJACIEL NATURY W GRUPIE 2

Kubusiwi Przyjaciele Natury to jeden z największych , ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej. W tym roku szkolnym w Grupie 2 zrealizowano następującatematykę programu :

1. Misja dom

2. Misja sklep

3 , Misja las

4. Misja łąki i pola

Filmy edukacyjne : Dbajo naturę to sie podwójnie opłaca

Dbaj o ruch i odżywianie , bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie "

segreguj śmieci . Gdzie i co wyrzucamy

Sport to zdrowie

Owocowy zawrót głowy

piosenki " Ćwiczymy " , "O oszczędzaniu "

Poprzez udział w programie dzieci rozwijały świadome i celowe segregowanie smieci , rozumiały konieczność udziału w  zabawach  ruchowych na świeżym powietrzu, rozwijały samodzielność , kreatywność oraz przyswajały wiedzę poprzez zabawę .