• ŻYCZENIA

     • Drodzy Rodzice    z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia miłości i wszelkiego dobra.

      Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście, pomyślność.  Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń.

      Życzymy Wam aby wszystkie dni w nadchodzącym 2022 roku

      były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość 

      społeczność MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 32 w Katowicach

    • KOLĘDOWANIE 2021
     • KOLĘDOWANIE 2021

     •  17 grudnia 2021

      odbył się kolędowy korowód ulicami naszej dzielnicy.

      W imieniu całej społeczności przedszkola  wzięły w nim udział dzieci  z GRUPY 4 (najstarszej).

      Wraz z panią dyrektor przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnione sklepy , śpiewały kolędy, wręczały przygotowane stroiki i składały życzenia. Serdecznie pozdrawiali nas mieszkańcy, którym życzyliśmy WESOŁYCH ŚWIĄT

      i POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU!

      Jak na tradycję kolędową przystało otrzymaliśmy słodkie upominki, za które wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

      Otrzymane dary zostały podzielone na wszystkie grupy , dzieci spałaszują je podczas poniedziałkowych spotkań świątecznych .

      Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia w galerii albumu fotograficznego

       

     • Szanowni Państwo

     • uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.   Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.  Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.  Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.  W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.  W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11  Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:  mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie , na profilu #SzczepimySię,  a także pod numerem infolinii 989.  Z wyrazami szacunku  Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki

       

     • Nasze bombki na choince w centrum Katowic

     • Na rynku naszego miasta obok Rawy zgodnie z tradycją stoją już ogromne choinki.

      Dekorują je mieszkańcy Katowic oraz przedszkolaki i uczniowie z katowickich przedszkoli i szkół.

      W tym publicznym przedsięwzięciu wzięli  udział najstarsi przedszkolacy z grupy 4.

      Wg własnego pomysłu,  chętne dzieciaki przyozdobiły   styropianowy szkielet dostarczony z Urzędu Miasta, Dziewczynki stworzyły pokaźnych rozmiarów efektowne święteczne kule, które wiszą  na katowickiej choince. Gratulujemy ! Efekt wspaniały! Gdy odwiedzicie KATOWICKI JARMARK ŚWIĄTECZNYkoniecznie poszukajcie naszych bombek. 

      Choinki stoją nad rzeką Rawą za napisem KATOWICE.

       


       

    • 6 i 7 grudnia 2021
     • 6 i 7 grudnia 2021

     • SPOTKANIA  ZE ŚW. MIKOŁAJEM

      6 GRUDNIA 2021 odwiedził nasze przedszkole  biskup MIKOŁAJ zwany świętym. 

      Odwiedził   grupy 1, 2 i 4 wszędzie   był mile widzianym gościem. Przedszkolaki pełne przejęcia przedstawiały się i odpowiadały na pytania i obiecywały być grzecznymi . Każda grupa zaprezentowała piosenkę  i otrzymała worek z niespodziankami. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa.

      Wyjatkowo dla grupy 3 św. Mikołaj zostawił prezenty i ukrył gdzieś w przedszkolu.  Zadaniem przedszkolaków z tej grupy było je znaleźć - wielkie szukanie odbyło się 7 grudnia 2021. Poszukiwania zakończyły się sukcesem : dzieciaki prezenty znalazły!

      Atmosfera każdego spotakania była wspaniała!

      DZIĘKUJEMY !  zwłaszcza pomocnikom Mikołaja ( proboszczowi Parafii św. Anny w Nikoszowcu oraz radzie rodziców MP 32) bez których ten dzień nie był by taki magiczny .

       

    • GRUDNIOWE NOWINKI- UROCZYSTOŚCI
     • GRUDNIOWE NOWINKI- UROCZYSTOŚCI

     • W GRUDNIU W NASZYM PRZEDSZKOLU:

      PRZEDSZKOLAKI    WYCZEKUJĄC PRZYBYCIA Św. MIKOŁAJA robią laurki , przygotowują poczęstunek dla reniferów i MIKOŁAJA  i  śpiewają:

      "Mój kochany Mikołaju , cały rok czekałem , byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem."

      SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM ODBĘDZIE SIĘ 6 GRUDNIA 2021

       

      20 GRUDNIA BĘDZIEMY WSPÓLNIE KOLĘDOWAĆ , SKŁADAĆ SOBIE ŻYCZENIA

      W TYM DNIU W KAŻDEJ GRUPIE  ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTY OBIAD ŚWIĄTECZNY

      (prosimy o  stroje wizytowe)

       

    • BARBÓRKA 2021
     • BARBÓRKA 2021

     • Barbórka to wyjątkowy czas, podczas którego obchodzi się 4 GRUDNIA Dzień Górnika. We wszystkich rejonach związanych z górnictwem organizuje się liczne marsze i uroczystości. Jest to także okazja do złożenia wszystkim Barbarom życzeń, które tego dnia obchodzą swoje imieniny.

      Z tej okazji cała społeczność naszego przedszkola przesyła życzenia:

      Oby robota było lżejszo,

      Oby pinydzy boło wincy,

      Oby zdrowie Wom dopisało,

      I oby Barbara nad Wami czuwała...

      Szczyńść Boże Wszyskim górnikom i ich rodzinom

       

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Został ustanowiony w 2002 roku, w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki.

      W 2021 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada (czwartek).

      WSZYSTKIE GRUPY Z NASZEGO PRZEDSZKOLA W TYM DNIU BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ!

      O wszystkim opowiemy i pokażemy zdjęcia.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

     •  19 listopada 2021 świętowaliśmy

      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  

      Bo przecież, jak mówi wiersz: Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jest mały”

       Podczas wspólnego spotkania- PORANKU - dzieci obejrzały filmy o prawach i obowiązkach przedszkolaka  oraz wspaniale się bawiły przy pląsach i piosenkach proponowanych przez KUBUSIA. 

      PREZENTACJA PRAWA DZIECKA #prawadzieci #prawadziecka #bajkipopolsku

      #przedszkole #obowiązkidziecka #dzienprawdziecka OBOWIĄZKI DZIECKA. WIERSZ O OBOWIĄZKACH DOMOWYCH DZIECKA

       

      Kilka słów o histori tego święta.

      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

       

    • Próbna ewakuacja w przedszkolu
     • Próbna ewakuacja w przedszkolu

     •  

      Dnia 17.11.2021 r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

      Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

      Zakres i przebieg działań został uzgodniony z  Państwową Strażą j Pożarną w Katowicach.  Uczestnicy ewakuacji na sygnał GWIZDKA I KOMUNIKAT SŁOWNY - ALARM    opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.  

      W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci  oraz cały personel placówki.

      Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

    • NIEPODLEGŁA DO HYMNU
     • NIEPODLEGŁA DO HYMNU

     • DRODZY RODZICE

      10 LISTOPADA  2021 dołączamy się do akcji 

      Niepodległa do Hymnu 2021

      w tym dniu uczciliś.y wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Na sali gimnastycznej o godzinie 11.11 grupa 4 przed całą społecznością przedszkola  zaśpiewała   Mazurka Dąbrowskiego! Obejrzeliśmy również prezentację oPOLSCE i symbolach narodowych.

       

       Szczegóły:https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/

                                                   

    • WARSZTATY DLA RODZICÓW
     • WARSZTATY DLA RODZICÓW

     • Zapraszamy na warsztaty
      RODZICIELSTWO BLISKOŚCI
       
      Centrum Zimbardo Plac Wyzwolenia 5 Katowice - Nikiszowiec
      terminy zajęć 6.11,7,11,27.11,28.11.2021
      zapisy e-mail: a.rogowskaq@fil.org.pl
       
      szczegóły: 
      https://www.facebook.com/CentrumZimbardowNikiszowcu
      oraz  na plakacie w szatni

       
       
    •   GÓRA GROSZA
     • GÓRA GROSZA

     •  XXII  EDYCJA 

       W tym roku również uruchamiamy zbiórkę aby pomóc wielu podopiecznym Towarzystwa Nasz Dom na terenie całej Polski.

      Akcja Góra Grosza w naszym przedszkolu

      zbiórka trwa od 2- 12.XI.2021

      PIENIĄDZE WRZUCAMY  W SZATNI DO PRZYGOTOWANEGO POJEMNIKA

      "DRODZY RODZICE , KOCHANE PRZEDSZKOLAKI będzie dla nas ogromnym zaszczytem, jeśli zdecydują się Państwo przyłączyć do tegorocznej Akcji na rzecz dzieci nie wychowujących się w swoich rodzinach."

       Towarzystwo NASZ DOM         http://towarzystwonaszdom.pl

      Cel Góry Grosza

      Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

     • DZIEŃ KUNDELKA

     • 27.10.2021 odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość

      DZIEŃ KUNDELKA  czyli    nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów

      W każdej grupie w tym dniu "poznawaliśmy życie" piesków, psinek, pieseczków.

      Dzieci chętnie rozmawiały, oglądały ilustracje , śpiewały piosenki i wzięły udział w uroczystości

      Celem wszystkich działań było:

      • uwrażliwienie dzieci  na potrzeby zwierząt.
      • poznawanie obowiązków jakie spoczywają na  właścicielu czworonogów.
      • zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.
      • ukazanie uczuć i emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.

      Wspaniale się bawiliśmy ! nie wierzycie zobaczcie zdjęcia  w albumie fotograficznym .

       ...

     • DZIEŃ PRACOWNIKA MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 32 - RELACJA Z UROCZYSTOŚCI

     • 14.10.2021 ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA W KTÓREJ WZIĘLI UDZIAŁ PRACOWNICY NASZEGO PRZEDSZKOLA ORAZ PRZEDSZKOLACY Z WSZYSTKICH GRUP. PODCZAS PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH   BYŁY PIOSENKI, TAŃCE ORAZ "MAŁA ORKIESTRA". TAK POTRAFIĄ ŚWIĘTOWAĆ TYLKO  NASI WYCHOWANKOWIE. DZIĘKUJEMY!!!!

        RELACJA Z UROCZYSTOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PRZEDSZKOLAKOM, RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE WSPANIAŁYCH PREZENTÓW - NIESPODZIANEK personel przedszkola

       

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • 20.09.2021 W NASZYM PRZEDSZKOLU  ŚWIĘTOWALIŚMY  DZIEŃ CHŁOPAKA !

      ROZPOCZĘLISMY  PORANKIEM MUZYCZNYM a potem...... dalsze atrakcje  w każdej grupie.

      ZOBACZCIE ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM !

     • 5.ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE

     • Szanowni Państwo,

      serdecznie zapraszam Państwa   do udziału w wielkim święcie nauki, czyli 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE, który odbędzie się w dniach 9-15 października 2021 roku. W tym roku jednak w wyjątkowej formule – na jeden dzień zapraszamy Państwa na bulwary katowickiej Rawy, a przez pięć kolejnych dni do przestrzeni internetowej.

      O FESTIWALU

      Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady w 6 obszarach nauki. Wydarzenie kierowane jest zarówno do grup szkolnych i przedszkolnych, jak i do wszystkich bez względu na wiek i zainteresowania.

      Oprócz szkolnego tygodnia online, informujemy o  możliwości indywidualnego oraz rodzinnego uczestnictwa w Festiwalu, szczególnie w Dniu Rodzinnym – w niedzielę 10 października br.

      Śląski Festiwal Nauki, to doskonała okazja do poszukiwania naukowych inspiracji, poszerzania wiedzy uczniów oraz zachęcania ich do rozwijania swoich zainteresowań. Zarówno dla uczniów, jak i dla Państwa, uczestnictwo w wydarzeniu stanie się z pewnością ciekawą przygodą, uzupełnieniem zajęć lekcyjnych i okazją do nawiązania kontaktów z interesującymi ludźmi.

       

      Program, a także wszelkie informacje dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl. W razie pytań proszę o kontakt z Koordynatorem ds. kontaktu ze szkołami – Panią Aleksandrą Wal (e-mail: sfn.grupy@us.edu.pl).

      Z wyrazami szacunku

      prof. dr hab. Ryszard Koziołek

      Dyrektor Generalny ŚFN KATOWICE

      Rektor Uniwersytetu Śląskiego

      Szczegółowy program zamieszczamy w zakładce KĄCIK RODZICA

  • 27.10.2021  w przedszkolu mieliśmy uroczystość

   DZIEŃ KUNDELKA  – nieformalne polskie święto kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów .

   W tym dniu w kazdej grupiepoznając śiat kundelka , rozmawialśmy o psiakach, psinkach, pieskach , wykonywali prace plastyczne i wspaniale bawiliśmy się.

   Celem tych działań było:

   • Uwrażliwienie dzieci  na potrzeby zwierząt.
   • Poznawanie obowiązków jakie spoczywają na  właścicielu czworonogów.
   • Zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.
   • Ukazanie uczuć i emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.

    ...

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole nr 32 w Katowicach
   • mp32katowice@interia.pl
   • mp32katowice@interia.pl
   • (32) 251-58-74; 797447200; 797447300;
   • Miejskie Przedszkole nr 32 w Katowicach, ul. Szopienicka 29 40-431 KATOWICE Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych