• KORZYSTANIE  Z KOMPUTERA W NAUCZANIU NA ODLEGŁOŚĆ
          • KORZYSTANIE Z KOMPUTERA W NAUCZANIU NA ODLEGŁOŚĆ

• Dziękując za dotychczasową współpracę  zamieszczamy ten apel:

Zwracamy się do Was drodzy rodzice pamiętając , że  komputer czy tablet nie jest elektroniczną nianią. Sprawdzajmy co, robią dzieci przed komputerem.

– Kontrola jest ważna. Dzieci potrafią spędzać w Internecie 3 godziny dziennie. To stanowczo za dużo! W dodatku rodzice nierzadko nie wiedzą, co one robią przed komputerem. Dzieci do 12 roku życia powinny korzystać z Internetu pod ścisłą kontrolą rodziców. Tymczasem, mimo że na portalach społecznościowych można się logować od 13. roku życia, bywają zalogowane już dzieci 7–letnie –przestrzegają psycholodzy.

NA CO POZWOLIĆ DZIECKU

Czas korzystania z komputera   4–6 lat   -    maksymalnie 30 minut dziennie

Czaty w Internecie i portale społecznościowe  4–6 lat    -    nie

Samodzielna gra w Internecie        4–6 lat      -   nie

Komputer w pokoju dziecka      4–6 lat   -      nie

Korzystanie z Internetu   4–6 lat     -     nie

Biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia specjalistów w naszym planowaniu zadań umieszczamy linki zawierające krótkie filmiki, polecenia często jako inspirację do dalszych działań indywidualnych przedszkolaka lub zabaw

Proponowane przez nauczycielki materiały edukacyjne  dobierane są pod względem treści metodycznych i dostosowane do wieku Państwa dziecka, aby je  inspirować  i pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Jeżeli macie inny pomysł do realizacji danego zadania  to zrealizujcie go  korzystając z dostępnych materiałów i zabawek .KAŻDY POMYSŁ JEST DOBRY! ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY bo dziecko bawiąc się uczy się podwójnie.

Ponawiamy jednak naszą prośbę w trosce o bezpieczeństwo i chronienie naszych wychowanków  przed  znużeniem i uzależnieniem .

RODZICU ! NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA SAMEGO PRZED KOMPUTEREM , ŚLEDŹ STRONKĘ RAZEM Z DZIECKIEM,SPRAWDZAJ CZAS POBYTU DZIECKA PRZED MONITOREM.

dyrektor i nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 32 w Katowicach

• 27.10.2021  w przedszkolu mieliśmy uroczystość

DZIEŃ KUNDELKA  – nieformalne polskie święto kundelka czyli wszystkich wielorasowych psów .

W tym dniu w kazdej grupiepoznając śiat kundelka , rozmawialśmy o psiakach, psinkach, pieskach , wykonywali prace plastyczne i wspaniale bawiliśmy się.

Celem tych działań było:

• Uwrażliwienie dzieci  na potrzeby zwierząt.
        • Poznawanie obowiązków jakie spoczywają na  właścicielu czworonogów.
        • Zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom.
        • Ukazanie uczuć i emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.

...

• Miejskie Przedszkole nr 32 w Katowicach, ul. Szopienicka 29 40-431 KATOWICE Poland