• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

•

Ramowy rozkład dnia w naszym przedszkolu uwzględnia wymagania zdrowia, higieny zabawy i pracy; Zawiera zabawy wynikające z własnej aktywności dzieci, zabawy dydaktyczne, zabawy i ćwiczenia ruchowe, zajęcia wychowawczo - dydaktyczne, inspirowane i prowadzone przez nauczyciela – wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych, zabawy sprzyjające osiąganiu gotowości do podjęcia nauki w szkole.

Bezpłatne 6 h

realizowana jest od  8:00 do  14:00

6:00 – 8:00

Schodzenie się dzieci, gry, zabawy i zajęcia dowolne według pomysłów dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela;

Realizacja bezpłatnych 6 h

8:00 – 8:45

Ćwiczenia poranne, ze śpiewem, przy muzyce, zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela.

Obserwacja pedagogiczna.

Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniem dzieci.

8:45 – 9:00

Przygotowanie do śniadania.

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do śniadania.

9:00 – 9:30

Śniadanie

Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłków.

9:30 – 10:30

Zajęcia wychowawczo – edukacyjne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.

10:30–10:45

Czynności samoobsługowe dzieci związane z przygotowaniem do wyjścia na świeże powietrze

10:45-11:45

Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo – ogrodnicze, spacery i wycieczki. W przypadku nieodpowiedniej pogody – gry i zabawy ruchowe w przedszkolu.

11:45-12:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do obiadu

12:00-12:30

Obiad

12:30-13:45

Odpoczywamy – maluchy ; poobiedni relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub z nagrań

Zabawy dowolne, dydaktyczne, organizowane w sali lub ogrodzie

13:45 – 14:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do posiłku

14:00-14:30

Podwieczorek. Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.

14:30-17:00

Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna, kontakty okolicznościowe