• Informacja dla rodziców

• Zgodnie z Państwa deklaracjami w dniach 29-30.04 , 02.05 i 31.05 będzie zmiana organizacji pracy przedszkola. W tych dniach dzieci przebywać będą w grupach łączonych. Nie zmieniają się godziny pracy przedszkola.

Rada pedagogiczna Miejskiego Przedszkola nr 32 w Katowicach

• DRODZY RODZICE

W związku ze zbliżającym się świętami Majówka oraz  Boże Ciało, bardzo prosimy o informację czy Państwa dziecko w dniach 29-30.04 , 02.05 i 31.05 będzie obecne w przedszkolu.

Proszę zaznaczyć TAK lub NIE na liście przy imieniu i nazwisku Waszej pociechy.

Pozwoli nam to zaplanować ilość posiłków dla dzieci i zorganizować pracę personelu przedszkola.

Rada Pedagogiczna Miejskiego Przedszkola nr 32 w Katowicach

• Światowy Dzień  Zdrowia 2024 „Moje zdrowie, moje prawo” -
          • Światowy Dzień Zdrowia 2024 „Moje zdrowie, moje prawo” -

• Pod takim hasłem będziemy obchodzić tegoroczny MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ ZDROWIA,

na który zapraszamy przedszkolaków  8.04.2024 r.

na spotkaniu obecne będą

PIELĘGNIARKI  DYPLOMOWANE

W trakcie spotkania dzieci utrwalą swoje wiadomości dotyczące:

- zdrowego odżywiania;

- zasad higieny i zapobiegania infekcjom;

- znaczenia ruchu i przebywania na świeżym powietrzu.

" Każdy powinien mieć prawo do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania. Poprzez styl życia, np. unikanie używek, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, oszczędzanie wody czy niemarnowanie żywności, każdy ma wpływ na zdrowie swoje i innych.  DO DZIAŁAŃ EDUKACYJNO - INFORMATYCZNYCH  z przedszkolakami zostaną  wykorzystane materiały przesłane przez PPIS w Katowicach

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE :KĄCIK RODZICA

organizatorzy A.TOMEL, D.WRÓBEL

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

Czym jest autyzm?

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Pierwsze objawy ujawniają się już na etapie okresu dziecięcego i trwają tak naprawdę do końca życia. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.