• PROJEKTY EDUKACYJNE , INNOWACJE

•

Czas trwania projektu: wrzesień/październik  2023 do czerwiec 2024- REALIZACJA W GRUPIE 3 I 4

CELE PROJEKTU:

kształtowanie postaw szlachetności,

kształtowanie postaw dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie,

rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne,

integracja zespołu przedszkolnego/klasowego

OPIS PROJEKTU:

Postacią przewodnią projektu jest małpka Iwona, która jest strażniczką szlachetnych zachowań, przestrzegania zasad zdrowego żywienia oraz dbania o przyrodę. W poszczególne dni będzie tłumaczyła, jak być grzecznym, jak żyć zdrowo, jak żyć w zgodzie z naturą.

Projekt składa się z trzech modułów tematycznych:

I Moduł SZLACHETNOŚĆ

II Moduł ZDROWIE

III Moduł PRZYRODA

Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny.

Projekt uwrażliwia na :

Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangazowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.