• Rozwijanie uzdolnień dziecka - propozycje

•  PAŁAC MŁODZIEŻY IM. PROF. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W KATOWICACH

placówka wychowania pozaszkolnego miasta Katowice.   Pałac Młodzieży, ul. Mikołowska 26, Katowice,

www.pm.katowice.pl

Informacja    tel.: 32 2516-433    e-mail: pm@pm.katowice.pl

Pracownie

• Biologii i edukacji ekologicznej − prowadzi m.in. zajęcia "Przyroda wokół nas", "Ciekawa biologia", "Zostanę ornitologiem" oraz Akademię młodych biologów LYKEION
          • Edukacji czytelniczej, regionalnej i obywatelskiej − prowadzi zajęcia z edukacji czytelniczej, regionalnej i europejskiej, zajęcia z historii, geografii, w tym Klub Młodzieżowych Przewodników Miejskich
          • Teatralno - impresaryjna  − prowadzi zajęcia teatralne, aktorską interpretację piosenki, organizuje  m.in. całoroczny festiwal "Uwaga Talent", zajmuje się organizacją konkursów i imprez: Jesienny Festiwal Piosenki „Złota Polska Jesień”, Festiwal Tańca, program: doroczna Biesiada Teatralna i program „Arlekiny i Kolombiny”
          • Fizyki − prowadzi zajęcia z fizyki m.in. Czwartkowe spotkania z nauką, zajęcia Grupy Twórczej QUARK, warsztaty Badacz Przyrody, zajęcia Między zabawą a fizyką”. Organizuje ogólnopolskie konkursy i konferencje poświęcone fizyce, min. Ogólnopolski Konkurs na pracę „Fizyka a Ekologia”
          • Chemii - prowadzi zajęcia z chemii, m.in. " Laboratorium chemiczne ", Klub młodego odkrywcy, "Chemia dla najmłodszych".
          • Gimnastyki − prowadzi zajęcia z gimnastyki i akrobatyki sportowej oraz skoki do wody. Organizuje zawody gimnastyczne i skoków do wody.
          • Szermierki i Judo − prowadzi zajęcia z szermierki dziewcząt (szpada) oraz chłopców (szabla), zajęcia z judo oraz siłownię.
          • Lingwistyczna − prowadzi zajęcia z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i francuskiego oraz zajęcia logopedyczne i konsultacje literackie. Organizuje ogólnopolski konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Kacze pióro”.
          • Matematyki i informatyki − prowadzi m.in. zajęcia "Między Zabawą a Matematyką", "Ciekawa Matematyka", zajęcia z programowania oraz technologii internetowych. Organizuje coroczny Ogólnopolski Sejmik Matematyków.
          • Medialna − prowadzi warsztaty telewizyjne, filmowe i dziennikarskie, dyskusyjny klub filmowy, redaguje gazetę Pałacu Młodzieży, prowadzi radio internetowe dla młodzieży.
          • Muzyczna − prowadzi m.in. zespół wokalny "Novi" oraz zespoły instrumentalno - wokalne, chór GOSPEL, studio piosenki DEBIUTY, Zespół SŁONECZNI. Organizuje coroczne „Zaduszki artystyczne”.
          • Choreograficzna - prowadzi m.in. zajęcia baletowe, zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 3-5 lat, zespoły taneczne "Miraż" i "Arabeska", dziecięcy zespół folklorystyczny "Ślązaczek".
          • Pływania − prowadzi zajęcia z nauki pływania, ratownictwa wodnego oraz sportowych technik pływania. Organizuje regionalne i międzynarodowe zawody pływackie.
          • Profilaktyki i współpracy ze środowiskiem − prowadzi zajęcia z zooterapii, dogoterapii, zajęcia modelarskie, promuje wśród młodzieży nowe media, organizuje wycieczki po Pałacu Młodzieży.
          • Rysunku i malarstwa − prowadzi m.in. Studium rysunku i malarstwa,  warsztaty fotograficzne, zajęcia z  grafiki warsztatowej i z grafiki komputerowej, zajęcia z papieroplastyki (origami). Organizuje coroczny Ogólnopolski Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza jest moja ojczyzna” oraz Kolekcja Sztuki Dziecka.
          • Rzeźby i rękodzieła − prowadzi zajęcia z rzeźby i ceramiki , rzeźby w drewnie i styropianie, witrażu i technik rękodzielniczych.
          • Żeglarstwa, narciarstwa, technik strzeleckich i modelarstwa − prowadzi zajęcia z żeglarstwa,, narciarstwa, technik strzeleckich (strzelanie z broni pneumatycznej, broni palnej i z łuku) oraz modelarstwa lotniczego.